15 maja b.r. ruszyła największa w Polsce kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Z inicjatywy największych polskich firm branży budowlanej w ramach grupy Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie już po raz dziesiąty prowadzonych jest szereg działań edukacyjnych, w tym szkoleń, pokazów, webinarów i zajęć praktycznych. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Stop ma moc! Uważam, nie narażam.”

Dzięki zaangażowaniu Kierownictwa budowy ERBUD International w Lubartowie oraz przy wsparciu Strażaków z OSP Mała oraz Wypożyczalni sprzętu Ramirent o. Lublin zorganizowany został na budowie pokaz edukacyjny. Szkolenie to, poza wykonaniem próbnej ewakuacji z terenu budowy, miało na celu skupienie się na dwóch kluczowych aspektach: sposobie przeprowadzenia pierwszej pomocy oraz ewakuacji poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia. Pracownicy budowy mieli okazję dowiedzieć się jak właściwie reagować w sytuacji zagrożenia pożarem, w jaki sposób prawidłowo ocenić sytuację, zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz udzielić pomocy poszkodowanemu.

Natomiast w dniu 19 maja przed siedzibą Spółki w Jasionce zostało zorganizowane praktyczne szkolenie poświęcone tematyce przeciwpożarowej z użyciem środków gaśniczych.