W najnowszym wydaniu magazynu „Forbes” ukazał się artykuł poświęcony zaangażowaniu ERBUD Operations w rozwój regionu i wspieranie platformy Start in Podkarpackie. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią:

Chodzi nie tylko o pomnażanie zysków i zielone słupki w Excelu, ale też o rozwój regionu, z którego pochodzi nasza spółka. Dlatego doceniamy innowacje i wspieramy lokalne inicjatywy – tłumaczy Krzysztof Gaweł – prezes ERBUD Operations.

Spółka wchodząca w skład Grupy ERBUD – piątej największej polskiej firmy budowlanej (a największej niebędącej częścią międzynarodowego koncernu) – wyrasta na lidera regionu w swoim segmencie. Wielokrotnie nagradzana (między innymi Diamentami „Forbesa”) od lat wspiera lokalne inicjatywy, chociażby koło młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej czy konkurs Budowa Roku Podkarpacia. Funduje też nagrody w konkursie Młodych Mistrzów Techniki dla absolwentów Zespołu Szkół Budowlanych w Rzeszowie. Jest partnerem platformy Start in Podkarpackie. To projekt realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego. Zapewnia indywidualne wsparcie niezbędne do przeprowadzenia prac nad rozwojem innowacyjnego pomysłu, aż do momentu przygotowanie rentownego modelu biznesowego. Projekt zakłada nie tylko mentoring, ale też obsługę prawną, księgową, pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji czy nawet dostęp do powierzchni biurowych. Udział w projekcie jest przepustką do późniejszego ubiegania się o bezzwrotną dotację w wysokości do miliona złotych dla najlepiej rokujących inicjatyw.

Realizujemy wiele skomplikowanych inwestycji, w tym tak ważne dziś obiekty służby zdrowia, jak na przykład w Stalowej Woli czy Leżajsku. Remonty obiekty zabytkowe, jak spichlerz w Boguchwale czy piękny Pałac Małachowskich w Nałęczowie. To my budowaliśmy multimedialną fontannę w Rzeszowie. Sprawiamy, że nasz region staje się coraz ładniejszy i przyjazny dla mieszkańców. Dzięki takim inicjatywom jak Start in Podkarpackie niech stanie się też coraz bardziej innowacyjny! – zauważa Mirosław Młynarski, dyrektor finansowy.

ERBUD Operations realizuje kontrakty zarówno w systemie Generalnego Wykonawstwa, jak i Podwykonawstwa. Korzysta z nowatorskich metod organizacji i zarządzania procesami, by skrócić czas opiniowania i zatwierdzania oraz automatyzacji procesów. Dział projektów dostarcza natomiast kompleksowe usługi z zakresu opracowania wielobranżowych projektów na wszystkich etapach realizacji inwestycji.

„Doskonale wiemy, że innowacje są istotne, bo usprawniają prowadzenie biznesu. Jeśli coś można zrobić szybciej i łatwiej, nie widzimy powodu, by trzymać się starych metod. Jako firma innowacyjna i stale poszukująca nowoczesnych rozwiązań chcemy też dzielić się swoją wiedzą” – tłumaczy zaangażowanie w projekt Start in Podkarpackie Krzysztof Gaweł.