W dniu 16 grudnia 2022 r. w budynku Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbyła się finałowa gala konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2021″.

Kluczową kwestią tego przedsięwzięcia jest promocja wysokiej jakości robót oraz rzetelności w działaniu na rzecz budownictwa, promowanie osiągnięć technicznych i naukowych, przedstawianie nowatorskich rozwiązań, działania na rzecz ochrony środowiska, a także prezentacja osiągnięć inwestorów, projektantów i wykonawców przedsięwzięć budowlanych, na których uzyskano wyróżniające się rezultaty w trakcie realizacji obiektu budowlanego lub całego procesu inwestycyjnego.

I miejsce z Diamentowym Wyróżnieniem w kategorii „Obiekt Służby Zdrowia” zdobyło Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie, którego ERBUD International był wykonawcą robót konstrukcji żelbetowej zaś Generalnym Wykonawcą Inwestycji – ERBUD S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa , Oddział Rzeszów.

Warto podkreślić, że budynek Szpitala nie tylko został przebudowany, ale i powiększony o dwa segmenty. Zyskał nowoczesne systemy inteligentnej wentylacji i klimatyzacji oraz systemy kontroli i dostępu.

Spółka otrzymała również nagrodę I stopnia w kategorii „Obiekty spoza podkarpacia realizowane przez firmy mające siedzibę na podkarpaciu” za budowę Parku Zdrojowego na Rakutowej wraz z uzbrojeniem terenu realizowanego na terenie Gminy Ciężkowice oraz nagrodę I stopnia za prace termomodernizacyjne i poprawę efektywności energetycznej na budynku głównym Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

 

Wszystkie nagrodzone obiekty budowlane oddane do użytkowania w roku 2021 i nagrodzone w edycji konkursu „Budowa Roku Podkarpacia” zostały zaprezentowane w katalogu okolicznościowym i można się z nimi zapoznać klikając w poniższy link:

katalog_KBRP_12_22.pdf (inzynier.rzeszow.pl)

Podczas gali finałowej, z rąk wicewojewody podkarpackiego Radosława Wiatra, w imieniu Ministra Rozwoju i Technologii, odznakę honorową za zasługi dla budownictwa odebrał również Walenty Twardy – wieloletni pracownik ERBUD, któremu składamy serdeczne gratulacje.

 Walenty Twardy- pierwszy od lewej