Od 2 stycznia 2019 roku trwa nabór do Platform Startowych.

Platforma Startowa – START IN PODKARPACKIE zaprasza do składania formularzy aplikacyjnych.

Głównym celem Platformy jest stworzenie warunków sprzyjających powstawaniu oraz rozwijaniu innowacyjnych i technologicznych przedsiębiorstw, które po opuszczeniu Platformy będą mogły otrzymać dotację w wysokości do 800 tys. PLN. W ramach Projektu planuje się utworzyć i objąć wsparciem 200  przedsiębiorstw, którym zostanie zapewnione indywidualne wsparcie niezbędne do przeprowadzenia prac nad rozwojem innowacyjnego pomysłu biznesowego, aż do momentu przygotowania odpowiedniego, rentownego modelu biznesowego.
Osoba fizyczna (lub zespół), która zgłosi się do Platformy Startowej START IN PODKARPACKIE  z   pomysłem na produkt/usługę będzie objęta  indywidualnym programem usług i działań (inkubacją)   w celu przygotowania innowacyjnego produktu bądź usługi w formie MVP (minimalnej wersji produktu).

 Platforma Startowa  oferuje pakiet usług, w skład których wchodzą m.in.:

  • pomoc w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia,
  • opiekę menadżera inkubacji,
  • specjalistyczne usługi indywidualnie dopasowane do pomysłu,
  • warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz prezentacji swojego projektu,
  • mentoring,
  • obsługa księgowa, podatkowa i prawna,
  • pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji,
  • zapewnienie powierzchni biurowej do rozwoju startupu.

Możesz wypełnić wniosek w dogodnym dla Ciebie terminie.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie:

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/platforma-startowa-start-in-podkarpackie 

 

Udział w projekcie Platforma Startowa „Start In Podkarpackie” jest przepustką do późniejszego ubiegania się o bezzwrotną dotację w wysokości do 800 tys. PLN, oferowaną w drugiej części Programu, tj. poddziałaniu 1.1.2. „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”.

Do uczestnictwa w programie inkubacji Platformy Startowej „Start In Podkarpackie”  zapraszamy Pomysłodawców – autorów innowacyjnych rozwiązań z obszarów: lotnictwo, motoryzacja, budownictwo, IT/ICT  – znajdujących zastosowanie w życiu codziennym lub praktyce gospodarczej.

Projekt  nie posiada ograniczeń wiekowych. Wymaga się jedynie aby Pomysłodawca był osobą pełnoletnią. 

O BEZZWROTNĄ DOTACJĘ W WYSOKOŚCI DO 800 000 PLN MOŻE SIĘ UBIEGAĆ  TYLKO POMYSŁODAWCA LUB ZESPÓŁ POMYSŁODAWCÓW, KTÓRY ZGŁOSIŁ SIĘ DO PLATFORMY STARTOWEJ, A NASTĘPNIE  ZAŁOŻYŁ FIRMĘ (STARTUP), ROZPOCZĄŁ  I POMYŚLNIE ZAKOŃCZYŁ PROGRAM WSPARCIA – INKUBACJI. 

Liderem Projektu –  Animatorem Platformy Startowej „Start In Podkarpackie” jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., a Partnerami współrealizującymi program inkubacji są: Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz   HugeTech Sp. z o.o.

Działania Platformy oraz proces inkubacji będą wspierali także jej Partnerzy:  Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,  M. Wojciechowska i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.;  BLDG Venture Sp. z o.o. oraz przedsiębiorstwa: PLZ Mielec  Sp. z o.o., Borg Warner Rzeszów  Sp. z o.o., Fibrain  Sp. o.o., ZETO Rzeszów Sp.  z o.o., ML System S.A., Erbud Operations  Sp. z o.o., Zakład Produkcyjno- Handlowy Hurtownia części Zamiennych Jan Tarapata.