W dniu 8 grudnia 2023 r. w budynku Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbyła się finałowa gala konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2022″.

Celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, w których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Służy on promocji uczestników procesu inwestycyjnego. Przedmiotem konkursu są nowe lub odbudowane, rozbudowane, nadbudowane bądź przebudowane obiekty budowlane, albo proces inwestycyjny we wszystkich rodzajach budownictwa.

Laureatów wyłoniono w siedmiu kategoriach. To między innymi infrastruktura miejska, obiekty rekreacyjne i użyteczności publicznej.

 

ERBUD International otrzymał nagrodę I stopnia za realizację budynku dydaktycznego PWSTE w Jarosławiu (obecnie po zmianie nazwy: Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu).

Budynek pełni funkcje edukacyjne i administracyjno-biurowe. Zlokalizowane w nim zostały między innymi:

  • laboratoria
  • sale wykładowe
  • centrum obsługi studentów
  • archiwum
  • pomieszczenia biurowo-administracyjne oraz socjalne.

Całość wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny podnoszący jakość kształcenia. Ponadto budynek wyposażony w rozbudowany system kontroli dostępu zarządzający prawie każdym pomieszczeniem oraz klimatyzacji – wszystko całościowo nadzorowane i sterowane za pomocą BMS.

Budynek jest bardzo zaawansowany pod względem instalacji wielofunkcyjnej infrastruktury. Położony został nacisk na intuicyjne, zdalne  zarządzanie systemem bez konieczności manualnych zmian parametrów zainstalowanych urządzeń. Przyczyniło się to do zapewnienia wysokiego standardu i komfortu użytkowników oraz znacząco wpłynęło na obniżenie zużycia energii elektrycznej.

Budynek jest także w pełni przystosowany do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami.

W poniedziałek, 4 grudnia 2023 r., społeczność PANS w Jarosławiu celebrowała uroczyste zakończenie obchodów 25-lecia Uczelni. Z tej okazji oficjalnie otwarto budynek Centrum Badawczo-Dydaktycznego i Działu Obsługi Studentów, a także wręczono jubileuszowe statuetki.

Firma została nagrodzona także za obiekt Izby Administracji Skarbowej w Lublinie położony przy ul. Legionów 55 w Lubartowie.

Projekt polegał na wykonaniu robót przy pomocy kompletu skomplikowanych prac geotechnicznych
w bliskim sąsiedztwie gęstego, miejskiego, uzbrojenia. Dodatkowo wykonano szereg prac modernizacyjnych oraz wzmacniających zabytkową konstrukcję budynku (budynek wybudowany w 1927 roku). Po zakończeniu prac konstrukcyjnych wyposażono budynek w infrastrukturę teletechniczną (serwerownie, okablowanie) służącą obsłudze mieszkańców przez Urząd Skarbowy. Ze względu na niewielkie możliwości powierzchniowe budowa opiewała na dostawę i montaż systemów parkingowych m.in. takich jak obrotnica samochodowa. Dostosowanie całości obiektu dla obsługi osób z niepełnosprawnościami poprzez m.in. dostawę i montaż platformy.

Wszystkie nagrodzone obiekty budowlane oddane do użytkowania w roku 2022 i nagrodzone w edycji konkursu „Budowa Roku Podkarpacia” zostały zaprezentowane w katalogu okolicznościowym i można się z nimi zapoznać klikając w poniższy link:

BUDOWA ROKU PODKARPACIA 2022